MEKANİK TESİSAT METRAJ

Havalandırma Tesisatı, Isıtma Tesisatı, Yangın Tesisatı, Temizsu Tesisatı, Atıksu Tesisatı ve Yağmursuyu Tesisatlarına ait kat, vaziyet, kolon ve akış şemalarında bulunan tesisat kalemlerinin adet, metre ve  cinsinden sayılması işlemi.

Bu sayılma işlemi sırasında metrajlandırılma yapılacak projenin tesisat şartnamesini kullanarak, projede yer alan hava kanalları, ısıtma-yangın-temizsu-atıksu-yağmursuyu boruları, bu kanal ve borular üzerinde yer alan izolasyon tipleri, gofraj kaplama, boru boyama, menfez, damper, sprink, yangın dolabı, vitrifiye, vana ve diğer sayılabilecek türden tesisat malzemelerinin akıllandırılma işlemi yapılmaktadır.

Yine projede yer alan klima santrali, fancoil, vrv, kazan, brülör, pompa ve diğer cihazların kodlaması da, cihaz listesinden faydalanılarak yapılmaktadır. Eğer cihaz listesi mevcut değilse, projede yer alan tanım, kod ve kapasite açıklamalarından yararlanılarak da akıllandırılma işlemi yapılabilir.

Mekanik Tesisat ihalelerine girecek yüklenici firmaların, ihale aşamasında zaman kaybı olmaksızın bizlere göndereceği ihale dökümanı sonrasında ister metrajlandırma işlemi isterlerse metraj hizmeti yanı sıra güncel piyasa fiyatları ile malzeme+işçilik birim fiyatlı mekanik keşiflerini kendilerine sunmaktayız.

Daha iyi fikir sahibi olmak için, yaptığımız çalışmaları konu alan videoları, "UYGULAMA VİDEOLARI" menüsünden inceleyebilirsiniz.

 

mekanik tesisat metraj, mekanik tesisat keşif, mekanik tesisat metraj keşif çıkarma programı, metraj çıkarma fiyatları, autocad metraj çıkarma, metraj nasıl çıkarılır, mekanik tesisat malzeme listesi, mekanik tesisat teklif çıkarma, mekanik tesisat birim fiyat, mekanik tesisat adam saat, mekanik tesisat 3 boyutlu, mekanik tesisat revit, mekanik tesisat tasarım, havalandırma tesisatı metraj keşif, yangın tesisat metraj, boru metrajı, ısıtma soğutma tesisatı metraj, kalorifer tesisatı metraj keşif çıkarma, sıhhi tesisat metraj

joomla